fbpx

15 shqiptarë të arrestuar në Spanjë për trafikim të drogës

Hetimet kishin nisur në maj të vitit 2021, kur agjentët gjetën një shtëpi të tillë në Coin dhe kështu kishin nisur punën për kapjen e trafikantëve. Gjatë punës, grupi hetimor kuptoi se organizata kishte edhe pika tjera për rritjen e marihuanës në ambiente të mbyllura. Pas muajsh hetimesh u konstatuan gjashtë shtëpi të tjera me të njëjtat struktura në Mijas, Alhaurin de la Torre, Marbella dhe Fuengirola që përdoreshin nga grupi kriminal, shkruan “cadenaser”.

Njëra nga shtëpitë përdorej për tharjen e marihuanës që kultivohej në ndërtesat tjera. Gjatë operacionit janë sekuestruar 127 lëndë narkotike gati për t’u shitur, 3696 bimë marihuane dhe 600 mijë euro, tri automjete e një detektor i sistemit GPS.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button