fbpx

Ukrainasit po inspirojnë miliona njerëz, vlerësoi Johnson

Pas fjalimit të presidentit të Ukrainës Volodymir Zelensky para deputetëve, kryeministri i Mbretërisë së Bashkuar Boris Johnson thotë se qytetarët ukrainas po inspirojnë miliona njerëz me guximin e tyre, raporton ABC.

Johnson shprehet se Mbretëria e Bashkuar dhe aleatët janë të vendosur që ta furnizojnë me armë ushtarake, për të vendosur sanksione dhe për të shtuar presionin kundër Rusisë dhe pushtimit të saj në Ukrainë.

Ai shton se Mbretëria e Bashkuar do të përdorë çdo metodë të mundshme derisa Putini të dështojë dhe Ukraina të jetë e lirë “edhe një herë”.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button