fbpx

Zelensky: Të vetëm nuk mund t’ia dalim

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, ka folur për mediat perëndimore nga një bunker sekret në Kiev më 1 mars. Ai tha se “Ukraina do të luftojë më fuqishëm se kushdo tjetër”, por shtoi se nuk do të mund ta menaxhojë vetë luftën kundër Rusisë, transmeton REL.

Zelensky i tha CNN dhe Reuters se bisedimet për armëpushim mund të jenë serioze vetëm nëse fillimisht ndalen luftimet.

“Nëse e bëni këtë, nëse të dyja palët e bëjmë këtë, kjo nënkupton ata [Rusia] janë të gatshëm për paqe. Nëse nuk janë të gatshëm, i bie që vetëm po humb kohë”, tha ai.

Ukraina dhe Rusia janë takuar të hënën në Bjellorusi dhe palët janë pajtuar që të vazhdojnë bisedimet.

  • Dita e parë e konfliktit, lexo KËTU
  • Dita e dytë e konfliktit, lexo KËTU
  • Dita e tretë e konfliktit, lexo KËTU
  • Dita e katër e konfliktit, lexo KËTU
  • Dita e pestë e konfliktit, lexo: KËTU
  • Dita e gjashtë e konfliktit, lexo: KËTU

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button