fbpx

Imazhet satelitore tregojnë një kolonë të madhe trupash ruse të drejtuar drejt Kievit

Një dislokim rreth 5.2 km i gjatë i forcave ruse në një kolonë me karburant, logjistikë dhe automjete të blinduara, duket se po lëviz në drejtim të Kievit afërsisht 64 km në jug, transmeton The Guardian.

Për të parë imazhet satelitore klikoni KËTU.

Asnjë trupë ruse nuk është aktualisht në kryeqytet, tha kryeari i Kievit Vitali Klitsçko. Por nëntë civilë, 18 luftëtarë dhe katër persona të paidentifikuar janë vrarë në Kiev që nga fillimi i luftimeve më 24 shkurt.

  • Për konfliktin e ditës së tretë (26.02.2022) Rusi-Ukrainë LEXO KËTU
  • Për konfliktin e ditës së dytë (25.02.20200) Rusi-Ukrainë LEXO KËTU
  • Për konfliktin e ditës së parë (24.02.2022) Rusi-Ukrainë LEXO KËTU

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button