fbpx

Zelenskiy: Delegacionet ukrainase dhe ruse të takohen pa parakushte

Gjatë një bisede telefonike me Presidentin bjellorus Aleksandër Lukashenko, Presidenti Volodymyr Zelensky ra dakord që delegacioni ukrainas të takohej me delegacionin rus pa parakushte në kufirin Ukrainë-Bjellorusi, pranë lumit Pripyat, transmeton The Kyiv Independent.

  • Për konfliktin e ditës së tretë (26.02.2022) Rusi-Ukrainë LEXO KËTU
  • Për konfliktin e ditës së dytë (25.02.20200) Rusi-Ukrainë LEXO KËTU
  • Për konfliktin e ditës së parë (24.02.2022) Rusi-Ukrainë LEXO KËTU

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button