Tre shtete hoqën dorë nga play-off i Kupës së Botës i caktuar të mbahet në Rusi

Rusia ka nisur në orët e hershme të mëngjesit ofensivën ndaj Ukrainës.

Pos shteteve edhe Federatat e Futbollit të Suedisë, Polonisë dhe Republikës Çeke kanë marrë masa ndaj Rusisë, transmeton Klankosova.tv.

Të njëjtat kanë lëshuar deklaratë të përbashkët duke thënë se nuk duan të luajnë në play-off të Kupës së Botës që është caktuar të mbahet muajin e ardhshëm në Rusi.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button