fbpx

Kosovë, pesë të vdekur nga COVID-19, mbi 2100 raste të reja

Janë shënuar 2.110 raste pozitive me COVID-19 në 24 orët e fundit, nga 9451 testime, raporton Koha.net, transmeton Portalb.mk.

Ministria e Shëndetësisë njoftoi se  janë shënuar 5 raste të vdekjes.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 3.037 doza të vaksinës kundër COVID-19. Ndërsa prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.786.709 doza të vaksinës.

Sot janë shëruar 3.772 qytetarë, dhe në total numri i rasteve aktive është 30.871.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button