fbpx

Zjarr në barakat e Shkupit

Sërish ka zjarr në barakat ku më parë gjendej Gjykata për Sanksione në Parkun e Qytetit në Shkup, transmeton SDK.

Zjarri shpërtheu sonte, kurse siç njoftuan nga Brigada Kundër zjarrit për momentin disa ekipe janë në terren duke shuar zjarrin.

Kjo është hera e dytë për disa muaj që digjet këto baraka. Barakat e vjetra të Gjykatës janë djegur më 26 tetor dhe atëherë dëm ishte shkaktuar edhe në sallën “Partizani” dhe restorantin “Tomçe Sofka”.

LEXO: Zjarr i madh kaploi barakat afër parkut të Shkupit

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button