fbpx

Zaev ka thirrur për koordinim partnerët e koalicionit

Kryeministri dhe lideri i LSDM-së, Zoran Zaev, në orën 18:00 i ka thirrur liderët e partnerëve të koalicionit në takim koordinues, mëson Fokus, transmeton Portalb.mk.

Burime partiake thonë se Zaev dëshiron të informojë partnerët për marrëveshjen e arritur me liderin e Alternativës Afrim Gashi për hyrjen e partisë në qeveri.

Sipas informacioneve jozyrtare, partnerët më të vegjël të koalicionit do të bëjnë një sërë vërejtjesh për pjesë të kësaj marrëveshjeje që i referohen rishikimit të çështjeve gjyqësore, por edhe për pika të tjera.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Shiko edhe
Close
Back to top button