fbpx

Nëse ju pëlqejnë anijet kozmike të lezetshme, duhet të luani Farming Simulator 22 (VIDEO)

Automjetet në Farming Simulator 22 ju japin një ndjenjë të shkëlqyer. Secilit që i pëlqejnë anijet kozmike të lezetshme do t’i pëlqejnë automjetet dhe pajisjet e Farming Simulator 22. Në artikullin e sotshëm flasim për këtë lojë dhe mënyrën se si mund ta luani, shkruan PC Gamer, transmeton Portalb.

Shikoni këtë pinjollin më poshtë, hiqni hapat dhe ngjitni disa raketa mbi të dhe keni një anije kozmike (e quajtur Akrep) që po përgatitet për të spërkatur me zjarr lazer:

Kjo lojë nuk është edhe aq e thjeshtë sa duket. Kur e sheh në shikim të parë mendon që e ke për detyrë ta kositësh barin, të kujdesesh për të, por, jo nuk është kështu. Bari, rezulton të jetë shumë më i ndërlikuar.

Po, rritet dhe ju duhet ta kositni, por, më pas ka një makinë që duhet ta thani barin dhe një makinë për ta rregulluar atë në rreshta, një makinë për ta kthyer atë në balona dhe një makinë për të mbledhur balotat. Bari është shumë i ndërlikuar. Nëse dëshironi ta ktheni në sanë, bëhet edhe më i ndërlikuar. Si dhe është super i shtrenjtë. Por, këto makina janë të mrekullueshme për t’u parë në funksion:

Pothuajse çdo pjesë e rastësishme e pajisjeve bujqësore bën diçka të mrekullueshme kur ngjitesh, e ndezësh dhe shtyp butonin. Gjatë lojës ju mund të harxhoni shumë para duke marrë automjete me qira. Si dhe më interesantja është që ju mund të vozitni nëpër grumbuj bari të prerë, por, ju duket sikur po fluturoni në hapsirë.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button