Tragjedi në Vlorë, ndërruan jetë nëna me fëmijën pasi u hodhën nga kati i pestë

Një ngjarje tragjike është shënuar mesditën e sotme në lagjen “Pavarësia” në Vlorë. Një grua 35 vjeçare u hodh së bashku me fëmijën nga kati i pestë i pallatit ku jetonte.

Fatkeqësisht pavarësisht ndërhyrjes së shpejtë të banorëve për t’u ardhur në ndihmë, nëna dhe fëmija ndërruan jetë, transmeton Klan Kosova.

Një dëshmitar në vendin e ngjarjes ka treguar momentin kur nëna me fëmijën në Vlorë u hodhën nga kati i pestë i pallatit duke ndërruar jetë.

“Ajo është hedhur nga kati i pestë. Ajo ka ardhur aty thjeshtë për të bërë këtë. Ishte bashkë me fëmijën. Kur janë hedhur dëgjova zhurmën dhe dola. I gjeta përmbys. Ajo kishte shenja jete. Fëmija nuk kishte shenja jete, kishte çarje në fytyrë. U hodhën nga kati i pestë. Ajo ishte 30-32-vjeç, fëmija 2-3 vjeç. E dëgjova dhe dola nuk mund të bëja sehir. Ambulanca u vonua 10 minuta, policia erdhi”, tha ai,

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button