fbpx

RMV, janë regjistruar mbi 618 mijë persona

Enti Shtetërorë për Statistika njoftoi se sipas informacioneve të djeshme deri ora 20 janë regjistruar gjithsej 618.120 qytetarë, 191.839 amvisëri dhe 257.099 banesa, transmeton Portalb.mk.

Nga diaspora deri tani janë vetëregjistruar 192.827 persona.

Ndryshe, regjistrimi i popullsisë, amvisërive dhe banesave në RMV zyrtarisht ka filluar më 5 shtator do të zgjasë deri më 30 shtator.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button