fbpx

Nxënësit e shkollave të mesme nga Tetova dhe Gostivari do të vazhdojnë mësimin online

Qeveria gjatë seancës së 106 që u mbajt dje, vendosi që mësimi në shkollat e mesme të Tetovës dhe Gostivarit të vazhdojë deri me 20 shtator dhe jo me 14 siç ishte planifikuar me vendimin e mëparshëm, transmeton Portalb.mk.

Ky vendim vjen si masë për të zvogëluar përhapjen e infektimeve me Covid-19, pasi këto dy qytete gjatë periudhës së fundit ishin nga më të prekurat nga ky virus.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button