fbpx

RMV, statistikat e të infektuarve me korona për 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut informoi se në 24 orët e fundit janë regjistruar 37 raste të reja me Covid – 19 nga  3.658 testime të realizuara, 23 pacientë janë shëruar ndërsa nuk janë regjistruar raste të vdekjes, transmeton Portalb.mk. Momentalisht ka 627 raste aktive.

Rastet e reja:

 • Shkup – 15,
 • Tetovë – 8,
 • Kumanovë – 4,
 • Gostivar – 3,
 • Kërçovë – 2,
 • Manastir, Strumicë, Koçan, Radovish dhe Dibër – nga 1 secila.

Pacientët e shëruar:

 • Tetova – 10,
 • Shkupi – 4,
 • Kumanova – 3,
 • Kërçova – 2,
 • Gostivari, Shtipi, Strumica dhe Koçani – nga 1 secila.

Rastet aktive:

 • Shkup 15, raste aktive 195
 • Tetovë 8, raste aktive 175
 • Kumanovë 4, raste aktive 68
 • Gostivar 3, raste aktive 49
 • Manastir 1, raste aktive 26
 • Dibër 1, raste aktive 22
 • Strumicë 1, raste aktive 16
 • Kërçovë 2, raste aktive 15
 • Prilep 11, raste aktive 11
 • Ohër 9, raste aktive 9
 • Valandovë 7,  raste aktive 7
 • Strugë 5, raste aktive 5
 • Koçani 1, raste aktive 5
 • Radovish 1, raste aktive 4
 • Kavadar 4,  raste aktive 4
 • Veles 3,  raste aktive 3
 • Sveti Nikollë 3, raste aktive 3
 • Berovë 3,  raste aktive 3
 • Shtip 2,  raste aktive 2
 • Gjevgjeli 2,  raste aktive 2
 • Pehçevë 2, raste aktive 2
 • Dellçevë 1 raste aktive 1
 • Negotinë 0
 • Resnjë 0
 • Kriva Pallanka 0
 • Vinicë 0
 • Probishtip 0
 • Bogdanci 0
 • Krushevë 0
 • Demir Hisar 0
 • Demir Kapi 0
 • Kratovë 0
 • Makedonski Brod 0
 • Makedonska Kamenica 0
 • Dojran 0

Që nga shpërthimi i pandemisë, autoritetet shëndetësore të vendit kanë kryer 989.214 testime për COVID-19, përfshirë 3.658 teste të kryera brenda ditës së fundit.

Numri i personave të diagnostifikuar me Covid – 19 që nga fillimi i pandemisë ka shkuar në 156.543, numri i pacientëve të shëruar në 150.422, i të vdekurve 5.494.

Për informata më të detajuara për situatën me virusin korona, klikoni në këtë link: http://gdi.mk/corona/

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button