fbpx

EURO 2020, deri në sekondat e fundit luftoi ekipi spanjoll për të shënuar kundër ekipit suedez

Ndeshja ndërmjet Spanjës dhe Suedisë, në Grupin E të EURO 2020, mbaroi me rezultat 0-0 në Sevilla, transmeton Portalb.mk.

Mbrojtja suedese gjatë gjithë lojës arriti të rezistojë, në përjashtim të disa gabimeve të mbrojtjes, që nuk u shfrytëzuan nga sulmi spanjoll.

Ndeshja tjetër e Grupit E u zhvillua ndërmjet Polonisë dhe Sllovakisë, ku këta të fundit fituan me rezultat 1-2.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button