fbpx

VMRO-DPMNE sot do të protestojnë para Ministrisë së Punëve të Jashtme

VMRO-DPMNE-ja opozitare, prej sot nuk do të bllokojë tre kryqëzime me nga tre orë në ditë nëpër Shkup. Në vend të kësaj, siç informojnë nga kjo parti, sot nga ora 15:00 deri në orën17:00 do të protestojnë para Ministrisë së Punëve të Jashtme nën moton “Mjaft më, Dil për Maqedoninë”, transmeton Portalb.mk.

Siç njoftuan shkurtimisht, protesta është “kundër përpjekjes së re për të shitur interesat kombëtare dhe shtetërore nga Zoran Zaevi dhe Vllado Buçkovski”.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button