fbpx

U ngrit aktakuzë ndaj tre personave për dallavere në tender

Prokuroria Speciale e Kosovës ka ngritur aktakuzë në Gjykatën Themelore në Prishtinë ndaj tre personave nën dyshimet për shkelje në një tender, raporton Koha.net.

Aktakuza është ngritur për keqpërdorim të pozitës apo autoritetit zyrtar ndaj B.T. dhe G.O.

Ndërsa ndaj H.H. është ngritur aktakuzë për veprën penale “Marrëveshjet për kufizimin e konkurrencës përmes ftesave për tender”.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button