fbpx

S’kam bërë ndonjë krim përpos mbrojtjes së atdheut, jam plotësisht i pafajshëm, deklaroi Shala para Hagës

Ka nisur seanca e parë ndaj Pjetër Shalës, i akuzuar nga Gjykata Speciale për krime lufte gjatë vitit 1999, raporton KlanKosova.

Derisa pikat e aktakuzës të lexuara nga Prokuroria i ka quajtur si “qesharake”, Shala në deklaratën e tij ka thënë që është “plotësisht i pafajshëm”.

“Unë nuk e ndjej veten që kam bërë ndonjë krim, përpos që kam mbrojtur atdheun dhe popullin tim dhe jam plotësisht i pafajshëm”, u shpreh ai.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button