fbpx

Manchester United dhe Chelsea janë duke luftuar për shërbimet e Vazquez

Manchester United dhe Chelsea janë duke e monitoruar situatën e Lucas Vazquez te Real Madridi. Anësori spanjoll nuk po luan rregullisht te Los Blancos, andaj e mendon të fillojë një aventurë të re, shkruan Telegrafi.

Sipas asaj që raporton ABC, Djajtë e Kuq dhe The Blues po e shikojnë mundësin e transferimit të tij në afatin kalimtar veror.

Kontrata e Vazquez skadon në këtë verë dhe ai nuk ka shprehur interesim për të rinovuar atë.

Por, Unitedi dhe Chelsea nuk janë të vetmet në garë për spanjollin, pasi të interesuara janë edhe Bayern Munich e Milan.

Real Madridi është pajtuar që lojtari të largohet si i lirë edhe pse tentuan që të bindin atë që të rinovojë kontratën.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button