fbpx

Djemtë e familjes Mijallkov për përleshjen në Debar Maallo: U përpoqëm të qetësonim të dy grupet dhe nuk ishim në paraburgim

Aleksandar dhe Filip Mijallkov, djemtë e ish-drejtorëve të DSK-së dhe Drejtorisë së Doganave, Sasho dhe Vllatko Mijallkov, pretendojnë se ata nuk kanë marrë pjesë drejtpërdrejt në përleshjen e të premtes në mbrëmje, në një kafene të Shkupit, në Debar Maallë, por që ata ishin përpjekur të ndajnë dy grupet që ishin përfshirë në konflikt për një femër, shkruan 360 shkallë, transmeton Portalb.mk.

Në reagimin e dërguar në “360 gradë”, nga adresa e postës elektronike të Aleksandar Mijallkov, e cila ishte nënshkruar edhe nga kushëriri i tij Filip, theksohet se ata nuk kanë qenë në paraburgim, siç raportohet nga disa media, por që ishin thirr për të dhënë deklarata në lidhje me rastin, e pas ftesës deklaratave ata menjëherë kanë shkuan në stacionin policor.

“Për të informuar saktë publikun, duam të përgënjeshtrojmë të gjitha të pavërtetat se gjoja kemi rrahur një djalë dhe për atë arsye kemi qenë të ndaluar. Jemi të vetëdijshëm se mbiemri që mbajmë shkakton vëmendje në media dhe publik, por që nuk zvogëlon detyrimin për raportim profesional dhe prezantim të qëndrimit të të dy palëve para se të nxirret konkluzioni se dikush ishte rrahur dikë ose ‘ka qenë i arrestuar'”, theksohet në reagim.

Në letrën që e pranuam, përshkruhen më hollësisht ngjarjet e së premtes mbrëma, kur ka pas një përleshje në një kafene në qendër të Shkupit, për çka ka raportuar edhe MPB, pa konfirmim të identitetit të pjesëmarrësve në incident .

“Të premten në mbrëmje, unë dhe disa miq dolëm në një kafene në Debar Maall. Rreth orës 20:45, një nga miqtë nga shoqëria jonë u grind me vajzën, e pas kësaj ai u sulmua nga disa miq të saj. Njëri prej tyre, i cili dukej se ishte nën ndikimin e alkoolit, nxori një boksier të metalit dhe e goditi. Ne të dy i ndanim të dy grupet dhe u përpoqëm ta qetësonim situatën, që të mos përshkallëzohej. Pasi djemtë e të dy grupeve dolën jashtë, personi që kishte një boksier vazhdoi të sulmonte dhe ne u përpoqëm të parandalojmë që dikush të lëndohet. Fatkeqësisht, shoku ynë mori tre prerje në kokë nga boksieri i atij djalit. Më vonë mësuam se sulmuesi ishte djali 19-vjeçar i cili kishte raportuar incidentin. Pas ngjarjes shkuam në shtëpi, ndërsa shoku ynë kërkoi ndihmë mjekësore”, thuhet në letrën nga kushërinjve Mijallkov.

Më tutje shtohet se ata nuk kanë qenë të ndaluar dje, por që kanë pas thirrje nga policia për të dhënë deklaratë në lidhje me ngjarjen.

“Menjëherë vepruam pas ftesës dhe thamë çfarë kishte ndodhur dhe si. Fatkeqësisht, një nga miqtë tanë dje vazhdoi të merrte kërcënime në celularin e tij. Po dje, Filipi u sulmua nga i njëjti grup djemsh që goditën me shkopinj dhe shkopinj makinën në të cilën ai ishte duke qëndruar. Sulm i dhunshëm ndaj Filipit, gjatë së cilës u dëmtua automjeti në të cilin gjendej ai,  u raportua në polici. Shpresojmë që policia të sqarojë rastin dhe kështu të ndalojë dezinformimin në publik”, theksohet në reagim.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button