fbpx

Tërmeti 7,2 ballë tronditi provincën Miyagi në Japoni

Një tërmet me fuqi 7,2 ballë ndodhi në afërsi të provincës Miyagi në Japoninë verilindore, transmeton Anadolu Agency (AA).

Sipas një deklarate nga Agjencia Meteorologjike e Japonisë (JMA), tërmeti me thellësi prej 60 kilometrash u regjistrua në afërsi të provincës Miyagi në orën 18:09 sipas kohës lokale.

Pas tërmetit, JMA lëshoi paralajmërim për një “tsunami” në bregdetin e Miyagi-t.

Tërmeti u ndie gjithashtu në gjithë verilindjen, si në Iwate, Akita, Gunma, Fukushima, Saitama, Aomori dhe kryeqytetin Tokio.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button