fbpx

Tërmetet turbulluan ujin në Mavrovë, nuk duhet të pihet

Për shkak të tërmeteve të forta që ndodhën dje në rajonin e Mavrovës, nuk rekomandohet pirja e ujit, paralajmërojnë ndërmarrja publike “Mavrovë”, shkruan 360 shkallë, përcjell Portalb.mk.

Gjatë ditës së djeshme, një seri tërmetesh me epiqendër ndodhën në Mavrovë, nga të cilët dy më të fortët me një madhësi mbi 4 të shkallës Rihter, dhe pjesa tjetër me një madhësi rreth 3 të shkallës Rihter.

Gjithashtu, u ndjenë edhe dy termete tjera pas orës 22:00 njëri me magnitudë 4.7 ballë sipas shkallës Rihter me një thellësi prej 10 kilometra dhe njëri me magnitudë 4.2 ballë.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button