fbpx

RMV, 1731 të shëruar dhe 183 raste të reja me virusin korona, 6 persona ndërruan jetë për 24 orë

Gjatë 24 orëve të fundit prej gjithsej 1466 të testuarve, 183 persona kanë rezultuar pozitiv me Kovid-19. Ndërkaq, 6 persona kanë humbur jetën kurse 1731 janë shëruar, shkruan Portalb.mk.

6 persona kanë ndërruar jetë, edhe atë: Një pacient nga Shkupi (90), një nga Kumanova (51), një nga Prilepi (77), një nga Gostivari (71) dhe dy pacientë nga Ohri (72 dhe 45). Pacientët ndërruan jetë në kushte spitalore.

Të infektuarit në 24 orët e fundit:

 • -Tetovë 10
 •  Shkup 85
 • -Prilep 7
 • -Gostivar 6
 • -Shtip 3
 • -Manastir 1
 • -Veles 4
 • -Ohër 10
 • -Strumica 3
 • -Kavadarci 13
 • -Strugë 5
 • -Koçani 2
 • -Kërçovë 1
 • -Sveti Nikole 1
 • -Gevgelija 6
 • -Negotinë 4
 • -Debër 1
 • -Resnjë 6
 • -Radovish 2
 • -Delçevë 1
 • -Probishtip 2
 • -Bogdanci 2
 • -Kratovë 1
 • -Dojran 1

Të shëruarit gjatë 24 orëve të fundit, gjithsej 1731:

 • -Shkup 983
 • -Kumanovë 57
 • -Tetovë 98
 • -Prilep 5
 • -Gostivar 87
 • -Shtip 23
 • -Manastir 60
 • -Veles 62
 • -Ohër 25
 • -Strumicë 60
 • -Kavadarci 36
 • -Strugë 21
 • -Koçani 24
 • -Kërçovë 28
 • -Sveti Nikole 9
 • -Gevgelija 18
 • -Negotinë 29
 • -Dibëer 6
 • -Resnjë 16
 • -Kriva Palanka 10
 • -Radovish 4
 • -Berovë 4
 • -Delçevë 10
 • -Probishtip 2
 • -Vinica 13
 • -Valandovë 7
 • -Demir Hisar 5
 • -Bogdanci 5
 • -Makedonska Kamenica 12
 • -Demir Kapija 9
 • -Pehçevë 1
 • -Dojran 2

Ndryshe, numri i përgjithshëm i të diagnostikuarve me Kovid-19 në vend nga fillimi i epidemisë është 90,654, prej të cilëve 78,154 janë shëruar, ndërsa 2785 kanë ndërruar jetë. Numri i rasteve aktive aktualisht është 9715.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button