fbpx

RMV, 1023 të shëruar dhe 72 raste të reja me Kovid-19, betejën e humbën 13 persona

Nga 793 persona të testuar për Kovid-19, sot janë regjistruar gjithsej 72 raste pozitive në vend. Betejën me këtë virus gjatë 24 orëve të fundit në RMV e kanë humbur 13 persona ndërsa janë shëruar 1023, shkruan Portalb.mk.

13 persona ndërruan jetë, edhe atë: Katër pacientë nga Shkupi (74, 69, 93 dhe 87), tre nga Prilepi (69, 76 dhe 57), një pacient nga Velesi (51), një nga Negotina (80), një nga Dibra (71), një nga Radovishi (66), një nga Makedonski Brod (66) dhe një pacient nga Kratova (76). Përveç njërit, të gjithë kanë ndërruar jetë në kushte spitalore.

Rastet e reja:

 • -Shkup 45
 • -Kumanovë 4
 • -Tetovë 4
 • -Gostivar 4
 • -Shtip 4
 • -Kavadarci 3
 • -Strugë 4
 • -Kërçovë 1
 • -Sveti Nikole 1
 • -Negotinë 1
 • -Dibër 1

Të shëruarit gjatë 24 orëve të fundit:

 • -Shkup 511
 • -Kumanovë 51
 • -Tetovë 32
 • -Prilep 46
 • -Gostivar 29
 • -Shtip 17
 • -Manastir 34
 • -Veles 38
 • -Strumicë 26
 • -Kavadarci 50
 • -Koçani 22
 • -Kërçovë 11
 • -Sveti Nikola 5
 • -Gjevgelija 15
 • -Negotinë 21
 • -Dibër 22
 • -Resnjë 3
 • -Kriva Palanka 20
 • -Radovish 23
 • -Berovë 9
 • -Delçevë 1
 • -Probishtip 3
 • -Vinicë 4
 • -Valandovë 5
 • -Makedonski Brod 2
 • -Bogdanci 6
 • -Krushevë 3
 • -Demir Kapija 2
 • -Pehçevë 11
 • -Dojran 1

Ndryshe, deri tani në vend janë kryer gjithsej 435.361 teste për Kovid-19, numri i përgjithshëm i të diagnostikuarve me virusin korona nga fillimi i pandemisë është 89.463, numri i pacientëve të shërruar është 74,800 ndërsa 2739 kanë ndërruar jetë, numri i rasteve active aktualisht është 11.924.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button