fbpx

RMV, nga 2953 teste, 556 persona kanë rezultuar pozitiv me virusin korona, 22 kanë ndërruar jetë

Nga gjithsej 2953 teste të kryera për Kovid-19 gjatë 24 orëve të fundit, 556 persona kanë rezultuar pozitiv ndërsa 404 janë regjistruar si të shëruar. Ndërkaq, 22 persona kanë humbur betejën me këtë virus, shkruan Portalb.mk.

22 persona kanë ndërruar jetë, edhe atë dhjetë pacientë nga Shkupi (84, 83, 60, 71, 66, 57, 77, 76, 80 dhe 74), një nga Kumanova (77), një nga Dibra (68), një nga Shtipi (81) ), një nga Manastiri (69), dy pacientë nga Ohri (47 dhe 76), një nga Kavadarci (48), dy nga Gostivari (79 dhe 64), dy nga Kriva Palanka (81 dhe 79) dhe një pacient nga Kërçova ( 63d) vetëm pesë prej të lartpërmendurve kanë ndërruar jetë në shtëpi, të tjerët në spital.

Të infektuarit gjatë 24 orëve të fundit:

 • Shkup-270
 • Kumanovë-24
 • Shtip-17
 • Prilep-17
 • Tetovë-17
 • Strugë-6
 • Veles-23
 • Manastir-10
 • Ohër-12
 • Kavadarci-21
 • Gostivar-17
 • Gjevgjeli-6
 • Strumicë- 22
 • Kriva Palanka-13
 • Radovish-10
 • Koçani-14
 • Probishtip-1
 • Makedonski Brod-4
 • Pehçevë-6
 • Berovë-12
 • Valandovë-1
 • Vinicë-2
 • Delçevë-4
 • Kratovë-5
 • Sveti Nikola -3
 • Kërçovë-12
 • Resnjë-1
 • Negotinë-6.

Ndërkaq, sot Instituti për Shëndet Publik ka regjistruar gjithsej 404 pacient të shëruar, edhe atë:

 • Shkup-204
 • Kumanovë-18
 • Shtip-9
 • Prilep-33
 • Veles-16
 • Manastir-8
 • Ohër-1
 • Kavadarci-30
 • Gostivar-12
 • Gjevgjeli-11
 • Strumicë-15
 • Kriva Pallanka-6
 • Radovish -11
 • Koçani-4
 • Probishtip-1
 • Makedonski Brod-1
 • Valandovë-2
 • Vinicë-1
 • Sveti Nikole-4
 • Kërçovë-6
 • Resnjë-2
 • Negotinë-9.

 

Ndryshe, numri i përgjithshëm i të diagnostikuarve me Kovid-19 në vendin tonë nga fillimi i epidemisë është 86,150 nga këto 67,164 janë shëruar ndërsa 2614 kanë ndërruar jetë. Aktualisht në vend ka 16,372 raste aktive me virusin korona.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button