fbpx

RMV, do të ndryshojnë çmimet e dizelit dhe benzinës

Nga mesnata çmimi i benzinës do të rritet për gjysmë denari, ndërsa çmimi i dizelit do të ulet për gjysmë denari, vendosi sot Komisioni Rregullator i Energjetikës në Maqedoninë e Veriut, shkruan Portalb.mk.

Çmimet e reja:

EUROPUSPER BS-95 do të shitet për 60,5 denar për litër.

EUROSUPER BS-98 do të shitet për 62,5 denarë për litër.

EURODISEL dhe vaji ekstra i lehtë do të shiten për 53 denarë për litër.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button