fbpx

RMV, 865 raste të reja ndërsa 25 humbje jetësh për 24 orë nga Kovid-19

Nga gjithsej 2889 persona të testuar për Kovid-19, gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 865 raste të reja të të infetkaurve, 25 pacientë kanë humbur betejën me virusin ndërkaq  641 janë regjistruar si të shëruar, shkruan Portalb.mk

Humbën jetën 25 pacientë, dhjetë pacientë nga Shkupi (50, 66, 40, 80, 61, 79, 71, 83, 71 dhe 73), një nga Kumanova (81), dy nga Shtipi (63 dhe 51), tre pacientë nga Prilepi (85, 59 dhe 44), një nga Tetova (73), dy nga Struga (81 dhe 89), një nga Velesi (78), një nga Ohri (83), një nga Kavadari (69), një nga Gostivari ( 66), një nga Strumica (70g) dhe një pacient nga Radovishi (68). Të gjithë pacientët ndërruan jetë në kushte spitalore.

Të infektuarit gjatë 24 orëve të fundit:

 • -Shkup 330
 • -Kumanovë 28
 • -Dibër 12
 • -Shtio 22
 • -Prilep 47
 • -Tetovë 42
 • -Strugë 24
 • -Veles 35
 • -Manastir 42
 • -Ohër 36
 • -Kavadar 38
 • -Gostivar 29
 • -Gjevgjeli 33
 • -Strumicë 25
 • -Kriva Palankë 3
 • -Radovish 14
 • -Krushevë 1
 • -Koçani 13
 • -Probishtip 4
 • -Demir Hisar 1
 • -Makedonski Brod 1
 • -Pehçevë 2
 • -Berovë 4
 • -Valandovë 3
 • -Delçevë 15
 • -Kratovë 2
 • -Sveti Nikole 8
 • -Kërçovë 18
 • -Resnje 7
 • -Negotinë 26

Të shëruarit gjatë 24 orëve të fundit:

 • -Shkup 248
 • -Kumanovë 31
 • -Dibër 8
 • -Shtip 26
 • -Prilep 35
 • -Tetovë 34
 • -Veles 33
 • -Manastir 28
 • -Ohër 1
 • -Kavadari 25
 • -Gostivar 44
 • -Gjevgjeli 13
 • -Strumicë 32
 • -Kriva Palankë 5
 • -Radovish 6
 • -Krushevë 1
 • -Koçani 8
 • -Probishtip 2
 • – Makedonski Brod 1
 • -Valandovë 2
 • -Vinicë 15
 • -Kratovë 1
 • -Sveti Nikole 14
 • -Kërçovë 7
 • -Resnje 6
 • -Negotinë 15

Ndryshe, nga fillimi i pandemisë deri sot janë tetuar gjithsej 371,391 persona, prej tyre 75,597 kanë rezultuar pozitiv ndërsa 51,493 janë shërruar, aktualisht ka 21,910 raste aktive me Kovid-19 ndërsa gjithsej 2194 persona kanë humbur jetën si pasojë e virusit korona.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button