fbpx

Njeriu nuk vlen për paratë që ka, por…

Njeriu nuk vlen për paratë që ka, por për respektin që gëzon.

Winston Churchill

Winston Churchill ishte kryeministër i Britanisë së Madhe në periudhë e Luftës së Dytë Botërore, por i përkushtuar edhe ndaj historisë dhe letërsisë.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Shiko edhe
Close
Back to top button