fbpx

RMV, ka përfunduar takimi i Komisionit për Sëmundje Ngjitëse: Nuk ka masa shtesë!

Sot Komisioni për Sëmundje Ngjitëse në Maqedoninë e Veriut ka pasur mbledhje, nga Ministria e Shëndetësisë konfirmojnë se këta të fundit nuk e kanë pa të arsyeshme të propozojnë masa të reja restriktive për përballje me numrin e lartë të të infektuarve me virusin Kovid-19, shkruan Portalb.mk.

Nga ministria theksojnë se aktualisht qëndron apeli për respektim të masave aktuale që janë në fuqi, edhe atë për ndalesë të punës së objekteve hotelierike pas orës 21:00, ndalesë të grupimit të më shumë se katër personave gjatë 24 orëve, si dhe respektimi maksimal i protokolleve nga kompanitë.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close