fbpx

RMV, 25 persona kanë ndërruar jetë dhe 1,064 raste të reja me Covid-19

Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut njofton se në 24 orët e fundit nga 3.096 testime janë regjistruar 1.064 raste të reja me virusin korona, 507 janë shëruar, ndërkaq 25 të tjerë kanë ndërruar jetë. Me këtë, numri i përgjithshëm i të infektuarve ka arritur në 44 898, të shëruarve në 26 289, të vdekurve në 1.263, ndërkaq momentalisht ka 17 346 raste aktive, njofton Portalb.mk.

Ministria raportoi se kanë ndërruar jetë 25 pacientë, tre pacientë nga Shkupi (62, 82 dhe 75v), tre nga Tetova (46, 77 dhe 83v), dy nga Prilepi (71 dhe 79v), një nga Krusheva (40), pesë pacientë nga Kumanova (34 , 49, 49, 66 dhe 62v), katër pacientë nga Manastiri (71.72, 73 dhe 75v), një pacient nga Gostivari (65v), një nga Kavadarci (69v), një nga Kriva Pallanka (75v), një pacient nga Strumica (70v), një pacient nga Vallandova (60v), një pacient nga Pehçeva (69v) dhe një pacient nga Sveti Nikolla (68v).

Rastet e reja:

 • Shkup-541,
 • Kumanovë-57,
 • Dibër-4,
 • Shtip-46,
 • Prilep-24,
 • Tetovë-57,
 • Struga-23,
 • Veles-44,
 • Manastir-43,
 • Ohër-33,
 • Kavadarci-25,
 • Gostivar-12,
 • Gjevgjeli-11,
 • Strumica-23,
 • Kriva Pallanka-8,
 • Radovish-12,
 • Krusheva-2,
 • Koçani-10,
 • Probishtipi -4,
 • Demir Hisar-2,
 • Makedonski Brod- 4,
 • Pehçeva-7,
 • Berova-3,
 • Vallandova-3,
 • Vinica-3,
 • Dellçeva-3,
 • Kratova-2,
 • Sveti Nikolla-17,
 • Kërçovë-25,
 • Resnjë-6,
 • Negotina-10.

Pacientët e shëruar:

 • Shkup-163,
 • Kumanovë-36,
 • Dibër-4,
 • Shtip-19,
 • Prilep-30,
 • Tetovë-30,
 • Strugë-16,
 • Veles-39,
 • Manastir-20,
 • Ohër-21 ,
 • Kavadarci-17,
 • Gostivar-15,
 • Gjevgjeli-9,
 • Strumica-24,
 • Kriva Pallanka-2,
 • Radovish-2,
 • Krusheva-1,
 • Koçani-17,
 • Probishtip-8,
 • Demir Hisar-1,
 • Makedonski Brod-1,
 • Berova- 2,
 • Valandova-3,
 • Vinica-5,
 • Kratova-2,
 • Sveti Nikolla-6,
 • Kërçovë-9,
 • Resnjë-3,
 • Negotinë-2.

Rastet aktive në Maqedoninë e Veriut:

• Shkup 19736, aktiv 8137
• Kumanovë 2940, aktiv 783
• Dibër 406, aktive 91
• Shtip 2100, aktiv 487
• Prilep 2024, aktiv 824
• Tetovë 3056, aktiv 1037
• Struga 1030, aktiv 245
• Veles 1356, aktiv 740
• Manastir 1240, aktiv 625
• Ohri 1092, aktiv 475
• Kavadarci 835, aktiv 383
• Gostivar 1658, aktiv 522
• Gjevgjeli 552, aktiv 221
• Strumica 1303, aktive 625
• Kriva Pallanka 322, aktive 109
• Radovish 336, aktiv 128
• Krusheva 62, aktiv 34
• Koçani 975, aktiv 312
• Probishtip 287, aktiv 99
• Demir Hisar 145, aktiv 71
• Makedonski Brod 123, aktiv 20
• Pehçevo 79, aktive 19
• Berova 272, aktiv 79
• Valandova 129, aktiv 38
• Vinica 262, aktiv 130
• Delçeva 338, aktiv 180
• Kratova 112, aktiv 69
• Sveti Nikolla 603, aktiv 149
• Kërçovë 884, aktiv 388
• Resnjë 328, aktiv 116
• Negotina 313, aktiv 210

Në 24 orët e fundit janë bërë  3.096 teste, ndërkaq nga fillimi i pandemisë janë bërë 286.181 teste.

Për informata më të detajuara për situatën me virusin korona, klikoni në këtë link: http://gdi.mk/corona/

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close