fbpx

RMV, 26 persona kanë ndërruar jetë dhe 1,295 raste të reja me Covid-19

Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut njofton se në 24 orët e fundit nga 3.315 testime janë regjistruar 1.295 raste të reja me virusin korona, 429 janë shëruar, ndërkaq 26 të tjerë kanë ndërruar jetë. Me këtë, numri i përgjithshëm i të infektuarve ka arritur në 43 835, të shëruarve në 25 782, të vdekurve në 1.238, ndërkaq momentalisht ka 16 815 raste aktive, njofton Portalb.mk.

“Kanë ndërruar jetë 6 pacientë nga Shkupi (88, 80, 60, 63, 69, dhe 74v), një nga Kumanova (86v), një nga Shtipi (76v), pesë nga Prilepi (48, 61, 73, 36 dhe 74v), dy nga Tetova (71 dhe 77v), një nga Struga (86v), gjashtë nga Manastiri (81, 76, 74, 71, 88 dhe 82v), një nga Ohri (72v), dy nga Kavadari (77 dhe 77v) dhe një nga Sveti NIkolla (62v)”, njofotjnë nga ministria.

Rastet e reja:

 • Shkup-539,
 • Kumanovë-55,
 • Dibër-3,
 • Shtip-36,
 • Prilep-92,
 • Tetovë-83,
 • Struga-35,
 • Veles-40,
 • Manastir-50,
 • Ohër-26,
 • Kavadarci-34,
 • Gostivar-72,
 • Gjevgjeli-24,
 • Strumica-23,
 • Kriva Pallanka-7,
 • Radovish-3,
 • Krusheva-3,
 • Koçani-32,
 • Probishtip -7,
 • Demir Hisar-16,
 • Pehçeva-2,
 • Berova-11,
 • Vinica-7,
 • Dellçeva-5,
 • Kratova-6,
 • Sveti Nikolla-13,
 • Kërçova-40,
 • Resnjë-13,
 • Negotinë-18.

Pacientët e shëruar:

 • Shkup-190,
 • Kumanovë-25,
 • Shtip-18,
 • Prilep-40,
 • Tetovë-30,
 • Strugë-1,
 • Veles-26,
 • Manastir-11,
 • Kavadarci-12,
 • Gostivar-14 ,
 • Gjevgjeli-13,
 • Strumica-23,
 • Kriva Pallanka-1,
 • Krusheva-1,
 • Koçani-8,
 • Probishtip-1,
 • Demir Hisar-1,
 • Berova-1,
 • Sveti Nikolla-3,
 • Kërçovë-4,
 • Resnjë-1,
 • Negotinë- 5

Rastet aktive në Maqedoninë e Veriut:

• Shkup 19189, aktiv 7756
• Kumanovë 2883, aktiv 767
• Dibër 402, aktiv 91
• Shtip 2054, aktiv 460
• Prilep 2000, aktiv 832
• Tetovë 3000, aktiv 1014
• Struga 1007, aktive 238
• Veles 1313, aktiv 736
• Manastir 1197, aktiv 606
• Ohri 1059, aktiv 463
• Kavadarci 810, aktiv 376
• Gostivar 1646, aktiv 526
• Gjevgjeli 542, aktiv 220
• Strumica 1280, aktive 627
• Kriva Pallanka 314, aktiv 104
• Radovishi 324, aktiv 118
• Krusheva 60, aktiv 34
• Koçani 964, aktiv 318
• Probishtip 283, aktiv 103
• Demir Hisar 143, aktiv 70
• Makedonski Brod 119, aktiv 17
• Pehçeva 72, aktiv 13
• Berova 271, aktiv 80
• Vallandova 126, aktiv 39
• Vinica 259, aktiv 132
• Delçeva 337, aktiv 179
• Kratova 111, aktiv 70
• Sveti Nikolla 586, aktiv 139
• Kërçovë 859, aktiv 372
• Resnjë 322, aktiv 113
• Negotina 303, aktiv 202

Në 24 orët e fundit janë bërë  3.315 teste, ndërkaq nga fillimi i pandemisë janë bërë 283.085 teste.

Për informata më të detajuara për situatën me virusin korona, klikoni në këtë link: http://gdi.mk/corona/

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close