fbpx

Kryeministri i Bullgarisë Bojko Borisov ka rezultuar pozitiv me kovid-19

Përmes një postimi në rrjetin social “Fejsbuk”, kryeministri i Bullgarisë, Bojko Borisov, ka informuar se testi i tij për virusin korona ka rezultuar pozitiv dhe kështu, i njëjti është izoluar, shkruan Portalb.mk.

Ai ka shtuar se menjëherë pasi ka pranuar testin pozitiv, ka anuluar të gjitha takimet që i kishte pasur ditëve në vijim.

“Edhe pse  IRSH zyrtarisht e shfuqizoi karantinën time, që nga e premtja i anulova të gjitha takimet dhe ngjarjet publike për ditët në vijim. Pas dy testeve PCR, prej sot jam pozitiv ndaj Kovid-19”, shkruan Borisov.

 

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button