fbpx

RMV, 6 persona me KOVID-19 ndërruan jetë, 535 raste të reja

Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut informon se në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë 6 persona me KOVID-19, 535 të tjerë janë infektuar, ndërkaq 168 janë shëruar. Me këtë, numri i përgjithshëm i të infektuarve ka arritur në 22.170, të shëruarve në 16.758, të vdekurve në 815, ndërkaq për momentin ka 4.597 raste aktive, njofton Portalb.mk.

“Në spital kanë ndërruar jetë 6 pacientë, një nga Manastiri (66 vjeç), Kumanova (57 vjeç), Prilepi (72 vjeç), Sveti Nikolla (69 vjeç), Velesi (67 vjeç) dhe një nga Negotina (55 vjeç)”, raportojnë nga Ministria.

Të infektuarit në 24 orët e fundit

 • Shkup 227
 • Kumanovë 17
 • Tetovë 18
 • Shtip 22
 • Dibra 7
 • Gostivar 5
 • Prilep 26
 • Strugë 8
 • Koçan 12
 • Ohër 4
 • Strumicë 30
 • Shën Nikollë 9
 • Manastir 13
 • Veles 10
 • Kërçovë 15
 • Kavadar 4
 • Gjevgjeli 24
 • Dellçevë 1
 • Resnjë 8
 • Kriva Pallankë 2
 • Demir Hisar 2
 • Radovish 6
 • Vinicë 1
 • Probishtip 3
 • Makedonski Brod 1
 • Valandovë 5
 • Negotinë 5

Të shëruarit në 24 orët e fundit

 • Shkup 68
 • Tetovë 11
 • Shtip 4
 • Gostivar 3
 • Prilep 14
 • Strugë 4
 • Koçan 14
 • Manastir 10
 • Shën Nikollë 3
 • Ohër 2
 • Veles 5
 • Kërçovë 1
 • Gjevgjeli 5
 • Berovë 5
 • Negotinë 2
 • Vinicë 4
 • Probishtip 1
 • Dellçevë 2
 • Kavadar 2
 • Strumicë 8

Në 24 orët e fundit janë bërë 2445 teste, ndërkaq që nga fillimi i pandemisë janë bërë 214.235 teste.

Për informata më të detajuara për situatën me virusin korona, klikoni në këtë link: http://gdi.mk/corona/

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button