fbpx

RMV, 7 persona me KOVID-19 ndërruan jetë, edhe sot numër alarmant me të infektuar

Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut informon se në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë 7 persona me KOVID-19, 383 të tjerë janë infektuar, ndërkaq 95 janë shëruar. Me këtë, numri i përgjithshëm i të infektuarve ka arritur në 20.937, të shëruarve në 16.194, të vdekurve në 792, ndërkaq për momentin ka 3.951, njofton Portalb.mk.

“Ka ndërruar jetë një 63-vjeçar nga Kumanova, 69-vjeçar nga Tetova, 67-vjeçar nga Gjevgjelia, 51-vjeçar nga Shkupi, 60-vjeçar nga Kavadari dhe dy pacientë nga Manastiri (60 dhe 79-vjeçar)”, informojnë nga Ministria.\

Të infektuarit në 24 orët e fundit

 • Shkup 201
 • Shtip 21
 • Strumicë 20
 • Prolep 20
 • Manastir 12
 • Kumanovë 11
 • Veles 9
 • Tetovë 8
 • Radovish 7
 • Koçan 7
 • Kriva Pallankë 6
 • Strugë 5
 • Sveti Nikole 5
 • Berovë 5
 • Vallandovë 4
 • Dellçevë 4
 • Kërçovë 4
 • Probishtip 3
 • Negotinë 3
 • Resnjë 2
 • Vinicë 1

Të shëruarit në 24 orët e fundit

 • Shkup 43
 • Tetovë 10
 • Koçan 8
 • Kumanovë 6
 • Radovish 4
 • Gjevgjeli 3
 • Kriva Pallankë 3
 • Vallandovë 3
 • Shtip 3
 • Berovë 2
 • Sveti Nikole 2
 • Kërçovë 2
 • Manastir 2
 • Ohër 2
 • Kavadar 1
 • Strumicë 1

Numri i përgjithshëm i të infektuarve:

 • Shkup 8478, aktiv 1743
 • Kumanovë 1879, aktiv 172
 • Tetovë 1585, aktiv 210
 • Stip 1361, aktiv 119
 • Gostivar 978, aktiv 75
 • Prilep 813, aktiv 176
 • Struga 720, aktive 63′
 • Kochani 495, aktiv 219
 • Ohri 463, aktiv 48
 • Strumica 428, aktiv 264
 • Sveti Nikole 401, aktiv 68
 • Manastir 388, aktiv 105
 • Veles 378, aktiv 56
 • Kërçova 357, aktiv 35
 • Dibër 294, aktiv 36
 • Kavadarci 278, 60 aktiv
 • Gjevgjeli 201, aktiv 95
 • Delçevë 187, aktiv 96
 • Resnjë 170, aktiv 11
 • Kriva Palanka 152, aktiv 48
 • Berovo 147, aktiv 54
 • Radovish 139, aktiv 57
 • Vinica 131, aktiv 41
 • Probistip 129, aktiv 22
 • Makedonski Brod 96, aktiv 3
 • Negotino 67, aktiv 19
 • Valandovo 65, aktiv 45
 • Demir Hisar 62, aktiv 2
 • Pehçevo 48, aktiv 5
 • Kratovo 27, aktiv 3
 • Krushevo 20, aktiv 1

Në 24 orët e fundit janë bërë 1.648 teste, ndërkaq që nga fillimi i pandemisë janë bërë 207.891 teste.

Për informata më të detajuara për situatën me virusin korona, klikoni në këtë link: http://gdi.mk/corona/

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close