fbpx

KOVID-19 në RMV: 191 raste të reja dhe tre vdekje

191 raste të reja me virusin korona janë regjistruar gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë, kështu informojnë nga Ministria e Shëndetësisë. Gjithsej kanë ndërruar jetë tre persona, të shëruar regjistrohen 77 pacient, shkruan Portalb.mk.

191 rastet e reja janë në:

Shkup-96,

Kumanovë-4,

Shtip-5,

Prilep-13,

Tetovë-15,

Veles-1,

Manastir-3,

Kavadar-1,

Gostivar-4,

Gjevgjeli-4,

Strumicë-5,

Kriva Pallanka-2,

Radovish-2,

Koçani-15,

Pehçevë-1,

Berovë-4,

Vallandovë-2,

Vinicë-5,

Dellçevë -2,

Sveti Nikolë-2,

Kërçovë-2,

Resnjë-2,

Negotinë-1

Në Institutin për Shëndet Publik sot janë regjistruar 77 pacient si të shëruar, edhe atë në:

Shkup-19,

Kumanovë-9,

Shtip-3,

Tetovë-3,

Strugë-6,

Ohër-5,

Kavadar-3,

Gostivar-2,

Gjevgjeli-2,

Strumicë-2 ,

Koçani-14,

Probistip-1,

Makedonski Brod-1,

Pehçevë-1,

Berovë-2,

Valandovë-2,

Dellçeve-1,

Sveti Nikolë-1

 

Gjithsej në Maqedoninë e Veriut janë testuar 195.002 persona për kovid-19. Numri i përgjithshëm i personave që kanë rezultuar pozitiv nga fillimi i pandemisë është 18.790, numri i të shëruarve 15.341 ndërkaq jetë kanë humbur 756 persona, momentalisht ka 2.693 raste aktive me kovid-19.

 

 

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close