fbpx

KOVID-19 në RMV: 243 raste të reja dhe katër vdekje

243 raste të reja me virusin korona janë regjistruar gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë, kështu informojnë nga Ministria e Shëndetësisë. Gjithsej kanë ndërruar jetë katër persona, të shëruar regjistrohen 100 pacient, shkruan Portalb.mk.

243 rastet e reja janë në:

 • Shkup 98
 • Kumanovë 11
 • Shtip 7
 • Priler 12
 • Tetovë 2
 • Strugë 9
 • Veles 3
 • Manastir 5
 • Ohër 5
 • Kavadarci 4
 • Gostivar 5
 • Gjevgjeli 5
 • Strumnicë 21
 • Kriva Pallanka 2
 • Radovish 9
 • Koçani 11
 • Probishtip 1
 • Demir Hisar 1
 • Berovo 9
 • Vallandovë 4
 • Vinicë 2
 • Delçevo 2
 • Sveti Nikola 12
 • Kërçovë 1
 • Negotinë 2

Në Institutin për Shëndet Publik sot janë regjistruar 100 pacient si të shëruar, edhe atë në:

 • Shkup 39
 • Kumanovë 4
 • Shtip 2
 • Prilep 3
 • Tetovë 3
 • Strugë 4
 • Veles 7
 • Manastir 3
 • Ohër 3
 • Kavadarci 2
 • Gostivar 6
 • Gjevgjeli 2
 • Strumnicë 10
 • Probishtip 1
 • Demir Hisar 1
 • Makedonski Brod 1
 • Berovë 1
 • Delçevo 1
 • Kërçovë 2
 • Resen 5

Gjithsej në Maqedoninë e Veriut janë testuar 193.652 persona për kovid-19. Numri i përgjithshëm i personave që kanë rezultuar pozitiv nga fillimi i pandemisë është 18.602, numri i të shëruarve 15.264 ndërkaq jetë kanë humbur 753 persona, momentalisht ka 2.585 raste aktive me kovid-19.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button