fbpx

RMV, 4 persona me KOVID-19 kanë ndërruar jetë – 162 raste të reja

Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut ka informuar se në 24 orët e fundit janë regjistruar 24 raste të reja, 4 persona kanë ndërruar jetë, ndërkaq 109 të tjerë janë shëruar. Me këtë numri i përgjithshëm i të infektuarve ka arritur në 18.138, të vdekurve në 743, të shëruarve në 15.068, ndërkaq për momentin ka 2.327 raste aktive, njofton Portalb.mk.

“Kanë ndërruar jetë tre pacientë nga Shkupi (55, 80 dhe 81-vjeçar) dhe një 81-vjeçar nga Shtipi”, informojnë nga Ministria e Shëndetësisë.

Të infektuarit në 24 orët e fundit

 • Shkup 75
 • Kumanovë 13
 • Tetovë 13
 • Koçan 12
 • Strumicë 10
 • Manastir 5
 • Shtip 5
 • Prilep 5
 • Radovish 4
 • Gjevgjeli 3
 • Kriva Pallankë 3
 • Veles 2
 • Vinicë 2
 • Ohër 2
 • Kavadar 2
 • Dibër 1
 • Strugë 1
 • Probishtip 1
 • Vallandovë 1
 • Sveti Nikole 1

Të shëruarit në 24 orët e fundit

 • Shkup 24
 • Koçan 13
 • Prilep 11
 • Kumanovë 10
 • Tetovë 10
 • Strugë 9
 • Ohër 9
 • Shtip 4
 • Gostivar 3
 • Strumicë 3
 • Gjevgjeli 2
 • Kavadar 2
 • Berovë 2
 • Vallandovë 2
 • Sveti Nikole 2
 • Veles 1
 • Manastir 1
 • Kriva Pallankë 1

Në 24 orët e fundit janë bërë 1.350 testime, ndërkaq që nga fillimi i pandemisë 190.127 testime.

Për informata më të detajuara për situatën me virusin korona, klikoni në këtë link: http://gdi.mk/corona/

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close