fbpx

RMV, në 24 orët e fundit 8 persona me KOVID humbën jetën, 112 raste të reja

Ministria e Shëndetësisë (MSH) së Maqedonisë së Veriut informon se në 24 orët e fundit janë regjistruar 112 raste të reja me KOVID-19, 8 persona kanë ndërruar jetë, ndërkaq 159 të tjerë janë shëruar. Me këtë, numri i përgjithshëm i të infektuarve ka arritur në 17.786, të shëruarve në 14.801, a të vdekurve në 737. Momentalisht ka 2.248 raste aktive, njofton Portalb.mk.

“Kanë ndërruar jetë një pacient 73-vjeçar nga Tetova, një 58-vjeçar nga Strumica, një 55-vjeçar nga Dellçeva, dy pacientë nga Struga (74 dhe 80-vjeç) dhe tre pacientë nga Shkupi (53, 76 dhe 82-vjeç), informojnë nga MSH.

Të infektuarit në 24 orët e fundit

 • Shkup 46
 • Strumicë 11
 • Kumanovë 7
 • Manastir 7
 • Strugë 6
 • Sveti Nikole 4
 • Veles 4
 • Ohër 4
 • Koçan 4
 • Gostivar 3
 • Radovish 3
 • Prilep 2
 • Kërçovë 2
 • Shtip 1
 • Tetovë 1
 • Probishtip 1
 • Berovë 1
 • Vallandovë 1
 • Vinicë 1
 • Dellçevë 1
 • Kratovë 1
 • Resnjë 1

Të shëruarit në 24 orët e fundit

 • Shkup 42
 • Gostivar 13
 • Gjevjgeli 11
 • Tetovë 10
 • Ohër 10
 • Dellçevë 8
 • Kumanovë 8
 • Prilep 8
 • Strugë 6
 • Veles 4
 • Strumicë 4
 • Koçan 4
 • Shtip 3
 • Sveti Nikole 3
 • Berovë 3
 • Manastir 3
 • Kërçovë 3
 • Kavadar 2
 • Kriva Pallankë 2
 • Radovish 2
 • Krushevë 2
 • Makedonski Brod 2
 • Vinicë 2
 • Probishtip 1
 • Pehçevë 1
 • Vallandovë 1
 • Resnjë 1

Në 24 orët e fundit janë bërë 1.372 teste për KOVID-19, ndërkaq që nga fillimi i pandemisë janë bërë 187.080 teste.

Për informata më të detajuara për situatën me virusin korona, klikoni në këtë link: http://gdi.mk/corona/

 

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close