fbpx

Një tërmet i fuqishëm në Greqi u dëgjua në juglindje të RMV

Observatori Sizmologjik (SE) në Fakultetin e Shkencave të Natyrës dhe Matematikës (PMF) në Shkup njoftoi se një tërmet me një epiqendër prej 320 km ndodhi mbrëmë 50 minuta pas mesnatës në juglindje të Shkupit, në Greqinë fqinje, shkruan Meta.mk.

Tërmeti kishte një madhësi lokale Rihter ML5.3, dhe u dëgjua nga popullata në pjesët juglindore të vendit tonë, me një intensitet prej 3 gradë sipas shkallës makroseizmike evropiane.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Shiko edhe
Close
Back to top button