fbpx

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Mot me diell me vranësira të vogla deri në mesatare lokale do të mbizotërojë sot në vend. Do të fryjë erë e lehtë deri në mesatare nga drejtimi i ndryshueshëm.

Për sot, sipas meteorologëve, temperatura e  mëngjesit do të lëvizë prej 6 deri në 16 gradë, ndërsa ajo e ditës prej 24 deri 29 gradë.

Mot i ngjashëm do të mbizotërojë edhe në Shkup ku temperatura e mëngjesit do të ulet deri në 13 gradë, ndërsa ajo e ditës do të rritet deri 28 gradë.

Paralajmërohet periudhë kryesisht mot i qëndrueshëm por me temperatura të ulëta të mëngjesit. Të martën dhe të mërkurën në pjesët perëndimore është e mundur paraqitja e vranësira të paqëndrueshme me shi të përkohshëm dhe bubullima të rralla.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button