fbpx

Zaev porositi ministrat e ri: Jeni këtu që të bëni gjithçka që kjo qeveri të përmbush pritjet e qytetarëve (VIDEO)

Kryeministri i vendit, Zoran Zaev, sot në seancë solemne ua ka ndarë mandatet dhe detyrat që ministrat duhet t’i realizojnë gjatë 4 viteve të ardhshme, njofton Portalb.mk.

Ai tha se pret nga ministrat e ri që të kryejnë detyrën dhe obligimet me përkushtim dhe përgjegjësi dhe të arrijnë rezultatet e pritura, realizimin e të cilëve do të verifikojmë edhe Qeveria, por, siç theksoi ai, edhe qytetarët. Ai porositi ata se janë aty që të bëjnë gjithçka që kjo qeveri të përmbush pritjet e qytetarëve.

“Bashkëpunoni me të gjithë të punësuarit dhe shfrytëzoni të gjitha potencialet në administratën publike. Në gjithë veprimtarinë tuaj, bëhuni shembull për ata me të cilët punoni dhe për qytetarët për të cilët punoni. Përmbajuni kodin për sjellje etike të anëtarëve të Qeverisë dhe bartës të funksioneve publike, të emëruar nga ana e Qeverisë dhe përhapjes e vlerave etike”, tha Zaev pas ndarjes së mandateve.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close