fbpx

RMV, sot pritet të bëhet edhe pranim-dorëzimi i funksioneve

Pas zgjedhjes së mbrëmshme të Qeverisë së re për sot është paralajmëruar edhe pranim-dorëzimi zyrtar i funksioneve.

Pas pranim-dorëzimit të funksionit të kryeministrit që ishte paraparë për në orën 9, më pas kryeministri i ri Zoran Zaev së bashku me anëtarët e Qeverisë në mesditë do të ketë takim me presidentin Stevo Pendarovski. Agjenda e sotme e kryeministrit të ri Zaev do të përmbyllet me takim me bashkësinë e biznesit.

Pranim-dorëzim për sot është caktuar edhe në Ministritë e Punëve të Brendshme, Drejtësisë dhe Kulturës, ndërsa deklaratë është paraparë edhe nga zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem Politik, Artan Grubi.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close