fbpx

Filloi të rritet numri i viktimave në Itali në lidhje me virusin korona

Vijojnë të jenë të larta shifrat e rasteve të reja me koronavirus në 24 orë në Itali. Sipas statistikave të fundit 9 persona kanë humbur jetën dhe 1 462 persona janë konfirmuar pozitivë me Covid 19, transmeton ABC.

Ndërkohë nga fillimi i pandemisë deri më tani numri i të infektuarve të përgjithshëm ka shkuar në 265 409 persona nga të cilët 35 472 persona kanë humbur jetën.

Ndërkohë deri më tani betejën me këtë sëmundje e kanë fituar 206 902 persona, ku vetëm gjatë orëve të fundit janë shëruar 348 persona.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close