fbpx

Gjilani filloi të shkruan histori, kualifikohet në xhiron tjetër për Europa League

SC Gjilani, ekipi nga Kosova arriti të mposht ekipin Tre Penne Galazzano në kuadër të ndeshjeve për kualifikim në Europa League 2020/21.

Sfida e radhës për ekipin nga Kosova është më 27 gusht, kundër ekipit qipriot, APOEL.

Ekipi nga Kosova arriti të shënojë tri herë në portën kundërshtare përmes Darko Nikac, Fiton Hajdarit dhe Ardit Hilës.

Përkundër asaj se ekipi kundërshtar nga San Marino për herë të parë e zhbllokoi rezultatin përmes Nicola Gai në minutën e 16-të, nuk arritën më të shënojnë.

 

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button