fbpx

Mot i ligë ka goditur pjesë të Kroacisë

Mot i lig me bubullima dhe reshje të shiut e ka goditur një pjesë të madhe të Zagorës të Kroacisë, pjesë të rajonit qendror dhe në rrethinën e Shibenikut, publikoi portali Dalmacia Danas, përcjell Koha.

Reshje të rrëmbyeshme të shiut janë regjistruar edhe në rajonin e Biokovës, ku lokalisht për një kohë të shkurtër kanë rënë deri dhjetë litra shi në metër katror, ndërsa janë vërejtur edhe bubullima intensive.

Në rajonet e përfshira nga moti i ligë për një periudhë të shkurtër temperatura është ulur për pesë gradë Celsius.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close