fbpx

Zjarr në Liqenin e Tikveshit, përfshihet edhe pylli me pisha

Zjarr shpërtheu në Liqenin e Tikveshit, ndërsa nga ai është përfshirë edhe pyll me pisha, konfirmuan për MIA-n nga Njësia zjarrfikëse territoriale – Kavadar.

Tre ekipe të zjarrfikësve, me tre automjete zjarrfikëse dhe dy ekipe nga “Pyjet kombëtare”, me dy automjete intervenojnë në terren, ndërsa ndihmojnë edhe banorët lokalë nga fshati Resavë.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button