fbpx

Zvicra njoftoi për 138 raste të reja me COVID-19

Në Zvicër janë raportuar 138 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit.

Autoriteti shëndetësor në Zvicër (BAG), ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë testuar 3809 mostra dhe 138 kanë rezultuar pozitive, transmeton KOHA.

Nuk është njoftuar për ndonjë të vdekur në 24 orët e fundit. Që nga fillimi i pandemisë në Zvicër janë regjistruar 35.550 raste me COVID-19, kanë vdekur 1707 persona.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close