fbpx

Kampioni i botës i jep fund karrierës në moshën 29-vjeçare

Sulmuesi gjerman, Andre Schuerrle ka vendosur t’i jap fund karrierës në moshën 29-vjeçare. Schuerrle për Gjermaninë ka luajtur 57 ndeshje kurse ka realizuar 22 gola. Në nivel klubesh ka luajtur për skuadra si Mainz, Bayer Leverkusen, Chelsea, Wolfsburg e Borussia Dortmund. Së fundi luajti si huazim te Fulhami e Spartak Moska, transmeton Koha.net.

Ai të premten njoftoi se po tërhiqet nga futbolli. Me Gjermaninë kishte fituar titullin e botës në vitin 2014.

“Është vendim që e kam menduar për kohë të gjatë. Më nuk më duhen duartrokitjet”, ka thënë Schuerrle në një intervistë për Spiegel.

Kontrata e tij me Dortmundin ishte shkëputur pasi huazimi te Spartaku përfundoi të mërkurën, pas një periudhë me ngritje dhe rënie.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button