fbpx

iPhone 12 vjen i paketuar pa një mbushës

Paketimi i telefonit të mençur të ri nga Apple duket se konfirmon thashethemet që qarkullonin më herët.

Ka dëshmi në rritje që Apple nuk do të përfshijë një mbushës me iPhone 12 të ardhshëm.

Analisti Ming-Chi Kuo raportoi se Apple dëshiron të shkurtojë rrënjësisht aksesorët e pajisjes së re, dhe kjo është edhe arsyeja pse iPhone 12 do të kushtojë sa iPhone 11, transmeton Telegrafi.

Dhe paketimi për iPhone 12 del të jetë i saktë, atëherë konfirmohen lajmet që kanë qarkulluar më herët, nuk ka hapësirë ​​për një mbushës.

Kutia do të ishte më e vogël se modelet e mëparshme.

Samsung thuhet se po ndjek një strategji të ngjashme.

Në vitin 2021, modelet e para do të dorëzohen pa një mbushës.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Shiko edhe
Close
Back to top button