fbpx

Inter dhe Juventus në garë të fortë për mbrojtësin shqiptar, zbulohet se ku dëshiron të kalojë ai

Interi dhe Juventusi po kryesojnë garën për të nënshkruar me Marash Kumbullën, me Veronën që kërkon 28 milion euro plus 7 të tjera në formë bonusesh, transmeton OraNews.

Mbrojtësi i Shqipërisë ka qenë një zbulim në këtë sezon te Seria A.

Edhe pse ka interes nga shumë skuadra si: Lacio, Fiorentina, Everton, Totenham PSG dhe Lion , mesa duket gara po bëhet vetëm mes dy ekipesh Interit dhe Juventusit.

“Sky Sport Italia” raporton se Interi është favoriti kryesor pasi ka edhe pëlqimin e vetë mbrojtësit pasi zikaltërit i kanë ofruar mundësinë të qëndroijë edhe një sezon tek Verona.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button